19. Novembris 2019 09:20
Jaunumi
Par Tiesnešu disciplinārkolēģijas priekšsēdētāju ievēl Valēriju Maksimovu, vietnieci – Allu Šilovu
1

Jaunievēlētās Tiesnešu disciplinārkolēģijas pirmajā sēdē 15. novembrī par disciplinārkolēģijas priekšsēdētāju ievēlēts Augstākās tiesas Civillietu departamenta senators Valerijs Maksimovs, par vietnieci – Latgales apgabaltiesas Civillietu kolēģijas priekšsēdētāja Alla Šilova.

Jaunu Tiesnešu disciplinārkolēģijas sastāvu tiesneši ievēlēja elektroniskajās vēlēšanās 5. un 13. novembrī. Atbilstoši 2018. gada 5. oktobra grozījumiem Tiesnešu disciplināratbildības likumā samazināts Tiesnešu disciplinārkolēģijas locekļu skaits, kā arī mazināta tiesu priekšsēdētāju un Augstākās tiesas pārstāvniecība šajā pašpārvaldes institūcijā, kā arī noteikts, ka Tiesnešu disciplinārkolēģijas priekšsēdētāju un viņa vietnieku no sava vidus ievēl pati kolēģija.

Tiesnešu disciplinārkolēģijā uz četru gadu pilnvaru laiku ievēlēti Augstākās tiesas senatori Valerijs Maksimovs, Pēteris Opincāns un Līvija Slica, apgabaltiesu tiesneši Kaspars Berķis, Alla Šilova un Inguna Preisa, rajona (pilsētu) tiesu tiesneši Ilze Freimane, Ilona Rūķe un Ilgvars Jaunģelže.

Līdz ar Allas Šilovas ievēlēšanu Tiesnešu disciplinārkolēģijā jauns loceklis un arī priekšsēdētājs būs vajadzīgs Tiesnešu ētikas komisijai, jo likums “Par tiesu varu” noteic, ka tiesnesis nevar būt vienlaikus vairāku pašpārvalžu institūciju sastāvā.

patīk
drukāt
 
 
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Normunds Šlitke
19. Novembris 2019 / 19:46
0
ATBILDĒT
Patiesu zinātāri izraisa ziņa, ka tiesnešu disciplinārkolēģijas sastāvu tiesneši ievēlēja elektroniskajās vēlēšanās, ņemot vērā faktu, ka tiesnešu disciplinārkolēģijas locekļus tiesnešu konference ievēlē balsojot aizklāti. Kādas tehnoloģijas un kādi digitālie risinājumi tam tika izmantoti? Konferences nolikums ir diezgans skops: "Pašpārvaldes institūcijas elektroniskā konferencē ievēl aizklātās vēlēšanās, izmantojot informācijas tehnoloģiju iespējas (elektroniskās vēlēšanas)", tai pat laikā paredzot, ka pēc balsošanas zīmju saskaitīšanas konferencei par vēlēšanu rezultātiem ziņo balsu skaitīšanas komisija.
Aizklātas vēlēšanas, elektroniskas vēlēšanas un balsu skaitīšanas komisija ir zināmi pretmeti un izaicinājumi katrai organizācijai.
Normatīvie akti ir vēl skopāki jautājumā par disciplinārkolēģijas priekšsēdētāju un viņa vietnieku, norādot vien to, ka tos ievēlē tiesnešu disciplinārkolēģija no savu locekļu vidus.
Aizklātas amatpersonu vēlēšanas nav demokrātijas izpausme. Par to jau savulaik pārliecinājāmies aizklātajās valsts prezidenta vēlēsanās, redzot milzīgo atšķirību ar pēdējām - atklātajām.
Turklāt šādu vēlēsanu aizklātība rada šaubas par vēlētāju motīviem un nodomiem jeb aizkulišu vienošanām.
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 230 iestādes
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties