14. Februāris 2020 09:23
Jaunumi
Tieslietu ministrs: Latvijas prokuratūras ieguldījums EPPO darbā būs viens no izaicinājumiem nākamajam ģenerālprokuroram

13. februārī pēc tieslietu ministra Jāņa Bordāna ielūguma Latvijā ieradās Eiropas galvenā prokurore Laura Korduca Kovesi. Viņa ir pirmā, kas ieņem šo atbildīgo amatu. Eiropas prokuratūrai (EPPO) savu darbu ir jāuzsāk 2020. gada novembrī.

Tikšanās laikā J. Bordāns un L. Kovesi apsprieda EPPO darba organizēšanu. Abas puses bija vienisprātis, ka efektīvā darba nodrošināšanā svarīgs faktors būs prokuroru zināšanas un viņu specializācija, it īpaši sarežģītu un komplicētu pārrobežu finanšu noziegumu izmeklēšanā.

“Nodrošināt nepieciešamo Latvijas prokuratūras ieguldījumu efektīvā EPPO darbā būs viens no galvenajiem izaicinājumiem nākamajam ģenerālprokuroram,” prokuratūras vadītāja lomu akcentēja J.Bordāns.

Papildu informācija

Eiropas galvenā prokurora amatā L.Kovesi ir iecelta uz septiņiem gadiem. Savas karjeras laikā Rumānijā L. Kovesi piecus gadus ir vadījusi Nacionālo pretkorupcijas dienestu un sešus gadus strādājusi ģenerālprokurora amatā.

EPPO būs neatkarīga ES struktūra, kuras uzdevums ir izmeklēšana, kriminālvajāšana un apsūdzību celšana par noziedzīgiem nodarījumiem, kas skar ES finanšu intereses (piemēram, naudas atmazgāšana, korupcija, pārrobežu krāpšana PVN jomā virs 10 miljoniem eiro).

EPPO centrālo līmeni veidos Eiropas galvenais prokurors un Eiropas prokurori – pa vienam no katras EPPO dalībvalsts. EPPO nacionālo līmeni veidos Eiropas deleģētie prokurori, kuri strādās savās valstīs un kuriem būs tādas pašas tiesības kā nacionālajiem prokuroriem.

Politisko vienošanos par ciešāku sadarbību EPPO izveidē ir panākušas 22 ES dalībvalstis, tostarp Latvija.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 219 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties