27. Februāris 2020 10:28
Jaunumi
Tieslietu ministrs: Jaunā kārtība ģenerālprokurora atlasē ir būtisks solis progresīvām izmaiņām tieslietu nozarē

Ceturtdien, 27. februārī, Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja Tieslietu ministrijas izstrādātos grozījumus Prokuratūras likumā un likumā “Par tiesu varu”, ieviešot atklātu konkursu ģenerālprokurora amata kandidātu atlasē.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns uzskata: "Jaunā kārtība ģenerālprokurora atlasē ir būtisks solis progresīvām izmaiņām tieslietu nozarē un, īpaši, prokuratūrā. Nākamā ģenerālprokurora amata kandidāta izvēle netiks izlemta vienpersoniski, bet to darīs koleģiāla institūcija - Tieslietu padome."

Līdzšinējā kārtība noteica, ka ģenerālprokurora amata kandidātu vienpersoniski izvēlas Augstākās tiesas priekšsēdētājs, un tad kandidātu virza saskaņošanai uz Tieslietu padomi. Taču līdz ar jauno kārtību - katrs kandidāts pieteikumu personīgi varēs iesniegt Tieslietu padomē un padome pēc visu kandidātu izvērtēšanas piemērotāko virzīs apstiprināšanai Saeimā. Savukārt Saeima pēc drošības iestāžu atzinumu saņemšanas iecels Tieslietu padomes izvirzīto kandidātu.

Tieslietu ministra Jāņa Bordāna ieskatā jaunā ģenerālprokurora iecelšanas kārtība nodrošinās caurspīdīgumu un godīgu kandidātu atlasi, turpmāk ģenerālprokurora amata konkursam varēs pieteikties arī plašāks pretendentu loks.

Tieslietu padomei priekšlikums par ģenerālprokurora iecelšanu amatā jāiesniedz Saeimai ne vēlāk kā vienu mēnesi pirms ģenerālprokurora pilnvaru termiņa beigām.

Izmaiņas likumā stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas un pašlaik ar tām iespējams iepazīties Saeimas mājaslapā.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 201 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties