28. Marts 2020 11:19
Jaunumi
Tieslietu padome lems par ģenerālprokurora atlases konkursa nolikumu un uzklausīs Augstākās tiesas priekšsēdētāja amata kandidātu

Tieslietu padome sēdē pirmdien, 30. martā, divi ar tiesu sistēmas augstāko amatpersonu iecelšanu saistīti jautājumi. Tieslietu padomei jāapstiprina ģenerālprokurora amata kandidātu konkursa nolikums un jāizsaka viedoklis par Augstākās tiesas priekšsēdētāja amata kandidātu.

Ar Prokuratūras likuma un likuma “Par tiesu varu” grozījumiem, kas pieņemti februārī, mainīta ģenerālprokurora atlases kārtība. Tieslietu padomei līdz 1. aprīlim jāapstiprina ģenerālprokurora amata kandidātu atlases konkursa nolikums, kā arī jānosaka kandidātu vērtēšanas kārtība un kritēriji. Priekšlikumu par ģenerālprokurora iecelšanu amatā Tieslietu padomei jāiesniedz Saeimai ne vēlāk kā vienu mēnesi pirms ģenerālprokurora pilnvaru termiņa beigām.

Tieslietu padome arī uzklausīs Augstākās tiesas priekšsēdētāja amata kandidātu, lai sniegtu atzinumu par to Augstākās tiesas plēnumam.

Tieslietu padomes sēdes darba kārtībā arī jautājums par Tiesneša amata kandidāta atlases, stažēšanās un kvalifikācijas eksāmena kārtošanas kārtības termiņa pagarinājumu.

Sakarā ar Covid-19 izraisīto ārkārtējo situāciju Tieslietu padomes sēde notiks attālināti.

Līdz ar to medijiem nebūs iespēju piedalīties Tieslietu padomes sēdē. Informācija par lēmumiem tiks izsūtīta medijiem, kā arī būs pieejama Augstākās tiesas mājaslapā.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 202 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties