10. Decembris 2021 10:48
Jaunumi
Satversmes tiesas tiesneši, kuri beiguši pildīt amata pienākumus, vienojas kopīgi stiprināt tiesiskas valsts vērtības

Vakar, 9. decembrī, Satversmes tiesas tiesneši, kuri beiguši pildīt amata pienākumus, vienojās kopīgi stiprināt demokrātiskas un tiesiskas valsts vērtības un veidot Satversmes tiesas tiesnešu forumu.

Pasākuma atklāšanas uzrunā Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova uzsvēra:

“Bieži vien zīmīgās jubilejās tiek stādīti koki – nākamajām paaudzēm. Kā teicis “Bagātību salas” autors, skotu prozaiķis Roberts Lūiss Stīvensons – “Netiesā dienu pēc ražas, kuru tu ievāc, bet gan pēc sēklām, kuras tu iestādīji”. Šodien mēs stādīsim jaunu sadarbības koku – Satversmes tiesas tiesnešu forumu. Ar to mēs apvienosim mūsu svinīgos apsolījumus vienotā spēkā, lai turpinātu darboties Satversmes labā, bet nu jau citā izpausmē.”

Satversmes tiesas tiesnešu foruma izveidošanas memorandu parakstīja Satversmes tiesas pirmais priekšsēdētājs Aivars Endziņš, Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris un Satversmes tiesas tiesneši Ilma Čepāne un Uldis Ķinis.

Satversmes tiesas tiesnešu forums darbosies kā diskusiju platforma demokrātiskas tiesiskas valsts vērtību veicināšanai, stiprinot un atbalstot Satversmes tiesas tiesnešu, kuri beiguši pildīt savus amata pienākumus, turpmāko sabiedrisko darbu. Forumā var brīvprātīgi iesaistīties visi Satversmes tiesas tiesneši, kuri beiguši pildīt amata pienākumus.

Šā gada 17. novembrī Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova, Satversmes tiesas pirmais priekšsēdētājs Aivars Endziņš, Satversmes tiesas priekšsēdētāji Gunārs Kūtris un Aldis Laviņš tikās, lai apspriestu idejas par to, kā Satversmes tiesas tiesnešu zināšanas un prasmes pielietot Satversmes tiesas un Latvijas valsts attīstībā. Attālināti piedalījās arī Eiropas Savienības Tiesas tiesnese, Satversmes tiesas priekšsēdētaja Ineta Ziemele.

Satversmes tiesas priekšsēdētājas Sanitas Osipovas uzruna Satversmes tiesas 25 gadu jubilejā pieejama šeit.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 251 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties