2. Decembris 2022 13:21
Jaunumi
Pasniegti apbalvojumi "Cilvēks – cilvēkam"

Piektdien, 2. decembrī, Tieslietu ministrija pasniedza ikgadējo apbalvojumu "Cilvēks – cilvēkam", lai izteiktu atzinību kriminālsodu izpildes procesā iesaistītajiem brīvprātīgajiem, kas strādā ar ieslodzītajiem vai probācijas klientiem. 

Atzīmējot Starptautisko brīvprātīgo dienu, unikālais apbalvojums “Cilvēks – cilvēkam” tiek pasniegts darbā ar ieslodzītajiem un probācijas klientiem iesaistītajiem brīvprātīgā darba veicējiem konferencē "Brīvprātīgi par drošāku sabiedrību”, kuru rīko Ieslodzījuma vietu pārvalde, Valsts probācijas dienests un Tieslietu ministrija ar Eiropas Sociālā fonda līdzfinansējuma atbalstu projekta “Bijušo ieslodzīto integrācija sabiedrībā un darba tirgū” ietvaros. Šogad apbalvojumu "Cilvēks – cilvēkam" saņēma Jānis Barkāns, Jānis Liepiņš un Lolita Terēze Nicmane, savukārt Tieslietu ministrijas Pateicības rakstus pasniedza Lailai Škobai un biedrībai “Bona fide Latvia”.

Apbalvojumus laureātiem pasniedza Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns: “Brīvprātīgie ir paraugs mums visiem, kas māca nesavtīgi palīdzēt tiem, kuriem ir vajadzīgs atbalsts sarežģītos dzīves brīžos – gan personām ar invaliditāti, gan cietušajiem no noziedzīgiem nodarījumiem, gan notiesātajām personām. Tas ir ieguldījums savas valsts un visas sabiedrības drošākā rītdienā. Tikai padodot roku grūtībās nonākušajam, mēs varam izveidot saliedētu un iekļaujošu sabiedrību, kurā neviens nejutīsies izstumts vai atgrūsts! Šodien godinām mūsu brīvprātīgos, kuri dod nozīmīgu ieguldījumu sabiedrības drošības stiprināšanā. Kriminālsodu izpildes joma nav viegla, tāpēc mēs sakām paldies brīvprātīgo kopienai, kas iesaistījusies darbā ar notiesātajām personām un palīdz veidot drošāku sabiedrību!”

Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Mihails Papsujevičs atzīmēja: “Brīvprātīgie ik gadu pavada daudz laiku, sniedzot atbalstu, izpratni, zināšanas, daloties pieredzē, motivējot pozitīvām pārmaiņām ieslodzītos un probācijas klientus. Mēs ticam, ka sabiedrības iesaistīšanās, laiks un palīdzība, ko brīvprātīgie sniedz korekcijas dienestu klientiem, ir ļoti svarīga un nepieciešama turpmākajai šo cilvēku dzīvesveida mainīšanai. Mēs lepojamies ar katru brīvprātīgo, kurš ir drosmīgs un sniedz savu ieguldījumu drošākas un iekļaujošākas sabiedrības veidošanā.”

Ikgadējais apbalvojums "Cilvēks – cilvēkam" izveidots ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu. Apbalvojuma nosaukums "Cilvēks – cilvēkam" aizgūts no Valsts probācijas dienesta akcijas ar šādu nosaukumu, kas kopš 2003. gada tiek rīkota Cēsu Audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem. Gan šī akcija, gan apbalvojums pierāda, ka ikviens cilvēks ir spējīgs un var ar savu darbu un iesaistīšanos atbalsta sniegšanā citiem cilvēkiem veidot Latvijas sabiedrību aizvien drošāku. 

Šogad apbalvojumu trīs nominācijās saņēma trīs laureāti, kas brīvprātīgi un nesavtīgi atbalsta notiesātos gan ieslodzījuma vietās, gan laikā, kad viņi ir probācijas klienti, tādejādi palīdzot viņiem atgriezties sabiedrība un kopumā veicinot sabiedrības drošību.

Nominācijā par ieguldījumu sabiedrības iesaistīšanā un resocializācijas procesa veicināšanā un popularizēšanā kriminālsodu izpildes jomā balvu saņēma Jānis Barkāns.

Jānis Barkāns Valsts probācijas dienesta Vidzemes reģiona struktūrvienības Madonas nodaļā kopš 2019. gada 6. marta darbojas kā līdzgaitnieks. Viņš ir bijis līdzgaitnieks vismaz desmit aizbilstamajiem. Jānis ir uzņēmies atbildību par aizbilstamajiem, kuriem ir atkarību izraisošu vielu, pārsvarā alkohola, atkarība.

Jānis ir godam pelnījis apbalvojumu "Cilvēks cilvēkam", jo būdams brīvprātīgais līdzgaitnieks ne tikai palīdz aizbilstamajiem (probācijas klientiem) saturīgi pavadīt brīvo laiku, izkopt jaunas sociālās prasmes un iemaņas, bet arī  ar savu personīgo piemēru motivē probācijas klientus mainīt savu dzīvi, risinot izveidojušās atkarības problēmas.

Nominācijā par personisku un pašaizliedzīgu ieguldījumu brīvprātīgajā darbā kriminālsodu izpildes jomā saņēma Jānis Liepiņš.

Pirmā sadarbība ar Jāni Liepiņu Iļģuciema cietumam aizsākās šī gada maijā, kad katru savu pirmdienas vakaru viņš sāka veltīt cietuma notiesāto personu fiziskās kultūras attīstīšanā un nostiprināšanā ar apļa treniņa palīdzību.  Jānis, ir pašaizliedzīgs, ar degsmi apveltīts brīvprātīgais, kuram ir svarīga mūsu sabiedrība, tās drošība un attīstība. Kā Jānis ir izteicies: “Kad esi nostājies uz savām kājām, Tu saproti, ka vari un ir jādot atpakaļ sabiedrībai.”

Nominācijā par ieguldījumu inovāciju un jaunas prakses ieviešanā brīvprātīgo darbā kriminālsodu izpildes jomā saņēma Lolita Terēze Nicmane.

Lolita Terēze Nicmane ir Valsts probācijas dienesta Atbildīguma un atbalsta apļu brīvprātīgā kopš 2016. gada, kopš 2017. gada viņa ir brīvprātīgā līdzgaitniece probācijas klientiem un kopš 2018. gada viņa ir arī brīvprātīgā izlīguma procesa starpniece.

Lolita ir vadījusi un organizējusi vismaz 10 izlīguma procesus starp probācijas klientu un cietušo,  strādājusi atbildīguma un atbalsta apļos ar trīs aizbilstamajiem, kuri ir notiesāti par noziedzīgiem nodarījumiem pret tikumību un dzimumneaizskaramību, kā arī ir bijusi līdzgaitniece vismaz astoņiem probācijas klientiem. Lolita uzsver, ka  cilvēks, kurš dzīvē pieļāvis kļūdu nav zudis sabiedrībai, viņam ir jādod otra iespēja un sabiedrības līdzdalība var sekmēt  veiksmīgus resocializācijas procesus.

Papildus nominācijām, Tieslietu ministrija šogad pasniedza arī Tieslietu ministrijas pateicības rakstus:

Lailai Škobai, kura kopš 2010. gada ir Valsts probācijas dienesta brīvprātīgā izlīguma starpniece. Var teikt, ka Laila ir veterāne, jo jau 12 gadus veic starpnieka pienākumus. Visus šos gadus Laila sniedz atbalstu cilvēkiem, organizējot un vadot izlīguma procesus, tādējādi rūpējoties par sabiedrības drošību.

Biedrībai “Bona fide Latvia”, kuras brīvprātīgie ieslodzījuma vietās veicina iespēju ieslodzītajiem kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku ar mērķi popularizēt pozitīvu un resocializāciju sekmējošas brīvā laika pavadīšanas iespējas. Iesaista ieslodzītās personas līdzgaitniecībā  sniedzot atbalstu un iedrošina viņus uzlabot sociālās prasmes un pieņemt atbildīgus un nobriedušus lēmumus, pēc labākās sirdsapziņas nodrošina ieslodzītajām personām nepieciešamo atbalstu, kas vērsts uz integrāciju sabiedrībā un darba tirgū.

Papildu informācija

Kopš 2016. gada Ieslodzījuma vietu pārvalde īsteno ESF līdzfinansētu projektu "Bijušo ieslodzīto integrācija sabiedrībā un darba tirgū". Kopējais projekta budžets ir 4 486 638 eiro no tiem 85 % ir Eiropas Sociālā fonda finansējums un 15 % līdzfinansē valsts. Projekta partneris ir Valsts probācijas dienests un Nodarbinātības valsts aģentūra. Projekta mērķis ir sniegt atbalstu ieslodzītajiem un bijušajiem ieslodzītajiem, piedāvājot specifiskus atbalsta pasākumus, kā arī, izstrādājot un īstenojot jaunas atbalsta metodes mērķa grupai, tai skaitā, attīstot brīvprātīgo darbu un aktīvu ģimenes locekļu iesaistīšanu, sekmēt mērķa grupas integrāciju sabiedrībā un veicināt bijušo ieslodzīto iesaistīšanos darba tirgū.  

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 273 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties