2. Septembris 2016 10:37
Jaunumi
Patentu valdes direktors: valstij ir būtiski veicināt produktu izstrādi ar augstu pievienoto vērtību
1

Latvijas Republikas Patentu valde (PV) sadarbībā ar Pasaules Intelektuālā īpašuma organizāciju (WIPO), kā arī Lietuvas un Igaunijas patentu iestādēm ir panākusi trīs gadu ilga mācību projekta izveidi Baltijas valstu tehnoloģiju pārneses speciālistiem. Pilotprojekta atklāšana un pirmais seminārs notiks 7. septembrī Rīgas Tehniskās universitātes telpās.

PV direktors Sandris Laganovskis ir pārliecināts, ka valstij ir svarīgi aktīvi veicināt to produktu izstrādi, kam ir augsta pievienotā vērtība. Pirmais solis šajā Baltijas pilotprojektā būtu atbalsts mūsu zinātniskajām iestādēm, lai nodrošinātu viņu radīto izgudrojumu aizsardzību un palīdzētu atrast ceļu līdz uzņēmējam, kas tālāk radītu Latvijā tapušu izgudrojumu komercializāciju. Sevišķi labi būtu uz šiem izgudrojumiem balstīta ražošanas attīstība tepat Latvijā. Baltijas pilotprojekts palīdzēs mūsu tehnoloģiju pārneses speciālistiem nodrošināt nepieciešamo informācijas bāzi, zināšanas un praktiskās iemaņas tehnoloģiju pārneses jomā. „Tehnoloģiju pārnese nav vienvirziena iela, bet gan divpusēja sadarbība starp zinātniekiem un uzņēmējiem, jo zinātniekiem ir vajadzīgi uzņēmēji, kas nodrošina viņu izgudrojumu komercializāciju, tātad arī finansējumu tālākam darbam. Bet industrijai ir nepieciešami izgudrojumi, tātad zinātnieki un zinātnieku komandas, kuras apgādā industriju ar jauniem inovatīviem risinājumiem, tehnoloģijām, materiāliem un idejām,” saka Sandris Laganovskis.

Viens no dalībniekiem Baltijas pilotprojektā ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), bet, runājot par tehnoloģiju pārnesi kopumā, aģentūra strādā pie programmas, kurai laika posmā līdz 2023. gadam atvēlēti teju 40 miljoni eiro. LIAA direktors Andris Ozols stāsta: „Mēs esam priecīgi par sadarbību ar Patentu valdi Tehnoloģiju pārneses centru Baltijas pilotprojektā. Tehnoloģiju pārneses programmas ietvaros LIAA piedāvās gan finansējumu zinātniekiem par idejas vai tehnoloģisko risinājumu izstrādi, gan palīdzību uzņēmējiem, kuriem ir biznesa plāni, bet nepieciešama zinātnieku komanda risinājumu sagatavošanai, gan zinātniekiem un augstskolām, kuras strādā pie inovatīviem risinājumiem investīciju meklēšanā.” Lai nodrošinātu programmas kvalitatīvu izstrādi un realizāciju, LIAA paspārnē tiek veidota Tehnoloģiju aģentūra.

Baltijas pilotprojekts aptver ļoti plašu jautājumu loku – speciālistu apmācību par intelektuālā īpašuma un patentu jautājumiem, patentu informācijas nodrošināšanu, potenciālā sadarbības partnera identifikāciju, licencēšanas līgumu sagatavošanu un plašāku inovāciju atbalsta pakalpojumu spektru. Baltijas pilotprojekta pirmais seminārs norisināsies RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē 7. un 8. septembrī.

 
 
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
domājošs
2. Septembris 2016 / 11:25
0
ATBILDĒT
Valsts diemžēl negrib produktus ar augstu pievienotu vērtību, jo šādām precēm ir nepieciešams plašāks tirgus nekā Latvija (proti, tādas preces ir jāeksportē). Eksports veido PVN pārmaksu (lielāka daļa no izdevumiem ir ar PVN, bet lielāka daļa no ieņēmumiem - bez PVN), tādējādi fiskālais efekts no šādiem uzņēmumiem nav liels (jo VSAOI/IIN/UIN tiek segti ar PVN pārmaksu). Savukārt, valsts vērtē tieši pēc fiskālā efekta... Līdz ar to kamēr neparādīsies izpratne, ka svarīga ir ekonomiskā izaugsme, nevis samaksāto nodokļu lielums (un šī izpratne tiks pienācīgi nostiprināta gan normatīvajos aktos, gan arī atbildīgo personu galvās), tikmēr visi valsts aicinājumi veidot eksportspējīgus biznesus, ražot preces ar augstu pievienotu vērtību utt. tukšas skaņas.
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 269 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties