7. Marts 2019 10:04
Jaunumi
Iekšlietu ministrs piedalīsies Eiropas Savienības Tieslietu un iekšlietu ministru padomes sanāksmē Briselē

Ceturtdien, 7. martā, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens piedalīsies kārtējā Eiropas Savienības (ES) Tieslietu un iekšlietu ministru padomes sanāksmē. Ņemot vērā, ka 2019. gads ir nosacīts pārmaiņu gads, kas varētu ietekmēt ES iekšējās drošības politiku, sanāksmē  galvenie uzsvari tiks likti uz pašreizējās ES pretterorisma politikas izvērtēšanu un iespējamajiem turpmāk veicamajiem pasākumiem, tostarp radikalizācijas novēršanu, informācijas sistēmu sadarbspējas nodrošināšanu un jaunu apdraudējumu identificēšanu un atbilstošas rīcības nodrošināšanu, kā arī ES sadarbību ar trešajām valstīm migrācijas plūsmu labākai pārvaldībai.

Latvija piekrīt, ka kopš 2015.gada traģiskajiem  notikumiem ir paveikta virkne pasākumu, lai mazinātu līdzīgu nelaimju atkārtošanos. Lai arī terorisma draudu līmenis Latvijā ir saglabājies relatīvi zems, Latvija pozitīvi vērtē un piekrīt, ka radikalizācijas novēršana, iespējams, ir viens no būtiskākajiem elementiem jau pašā saknē cīņā ar terorismu.

Migrācijas jautājumā Latvijas viedoklis ir nemainīgs un atbilst  līdz šim paustajam viedoklim. Latvija vienmēr ir uzsvērusi stratēģiskās sadarbības ar trešajām valstīm nozīmi efektīvā migrācijas plūsmu pārvaldīšanā, it īpaši nelegālās migrācijas plūsmu samazināšanā, pausts Latvijas viedoklī. Tāpat Latvija piekrīt, ka šobrīd pastiprināta ES uzmanība būtu pievēršama Ziemeļāfrikas valstīm, vienlaikus rūpīgi uzmanot situāciju arī citos reģionos. 

Līdztekus šiem jautājumiem ministri tiks informēti par panākto progresu diskusijās par jauno FRONTEX regulu un Kopējās Eiropas patvēruma sistēmas  reformu.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 201 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties